1. Rossz testhelyzet
2009-ben egy német autópálya-tanulmány kimutatta, hogy a járművezetők mintegy 75%-a nem megfelelően ül a kormánykerék mögött. Ez nem csak izomfeszülést és hátfájást, de a légzsák kinyílásakor akár komoly sérüléseket is okozhat.
Az ülésen úgy kell helyesen ülni, hogy a szemünk a szélvédő közepén legyen, egyidejűleg lássunk minden szükséges dolgot a műszerfalon. A lábunk legyen kissé behajlítva, amikor a pedálon van, azt kényelmesen érjük el. A hát pedig mindig legyen egyenes, a vállak érintkezzenek az üléssel.
2. Kéz a sebességváltó karon
Ha a jobb kezed folyamatosan a sebváltón pihenteted, azzal nagy károkat okozhatsz, mivel állandóan nyomást gyakorolsz rá. Egy hagyományos sebességváltó esetében ez a szokás a termék idő előtti kopását eredményezheti. Ezen felül mind a két kéznek a kormányon kellene lennie alapjáraton.
3. Láb a kuplungon
Néhányan rendszeresen a kuplungon tartják a lábukat a közlekedési lámpáknál, hogy ha vált, akkor azonnal el tudjanak indulni. A tengelykapcsoló ilyen módon történő folyamatos nyomása azonban zavart okozhat a rendszerben és emiatt akár cserére is lehet szükség.
4. A kormánykerékre nagyobb nyomás kifejtése
Kisebb terekre történő parkolás esetén hajlamosak vagyunk ezt tenni, azonban jó, ha ezt elkerüljük, mert a nagy nyomás végül az egész rendszert károsíthatja és nagyobb javítást igényelhet.
5. Nem megfelelő lábbeli
A különböző biztosító társaságok által végzett 2015-ös tanulmány azt mutatta, hogy a flip-flop viselése balesetveszélyes, ugyanis sokan beszámoltak róla, hogy többször is beakad a szőnyegbe vagy éppen lecsúszik a lábuk a pedálról vezetés közben. Franciaországban tilos ilyen papucsot viselni vezetés közben és baleset esetén a biztosító nem térít, ha valaki flip-flopot viselt. A magassarkú női cipők legalább ilyen veszélyesek!
6. Fékezés lejtőn
Ha lejtőn lefelé erősen nyomjuk a féket, az túlterheli a féktárcsákat és a fékbetéteket, amelyek ezáltal felmelegednek és gyorsabban robbanhatnak. Érdemes gyengébben és fokozatosan fékezni, ami lehetővé teszi, hogy a fék ne melegedjen fel. A legjobb, ha a motorféket használjuk ki.
7. Figyelemelterelő tényezők
A közúti balesetek gyakran előfordulnak, mivel a járművezetők figyelmét elterelik a különféle elektronikus eszközök, mint a GPS vagy a mobilon való egyéb tevékenységek. A baleseteknek három fő oka lehet: az tekintet úttestről való levétele, a kormány elengedése és az elkalandozás.
8. Gumi állapota
Egy rosszul felfújt gumi kopást, nagyobb üzemanyag fogyasztást és hosszabb féktávolságot eredményez.
9. Index elhagyása
Függetlenül attól, hogy sávot váltunk, körforgalomban vagyunk vagy lekanyarodunk valahová, minden körülmények között jelezni kell, még akkor is, ha egy teremtett lelket nem látunk sehol. Ha az index elhagyás ilyen esetekben szokássá válik, akkor egyszer megbosszulhatja magát akkor is, amikor nem egyedül vagyunk az utakon.
(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!