A túlóra és a munkaerőhiány mértékéről, a munkaerő-kölcsönzésről, valamint a fizetésekről faggattak vezető nemzetközi élelmiszerláncokat. A kiskereskedelmet sújtó munkaerőhiányról már sokat írtak, amiből kiderül, hogy kevesen vannak, nehéz a munka, és nagy a fluktuáció a bázisokon.
Kiderült az is, hogy a Tesco számára a szakképzett munkaerő felvétele jelenti a nagyobb nehézséget: így például több hús-, baromfi- és csemege-sajt eladóra, valamint pékre lenne szükségük, míg a raktározásban a targoncások a legkeresettebbek.
A Sparnál az eladó, pénztáros, valamint reszortfelelős posztokra a legnehezebb dolgozót találni. Továbbá hiány van sofőrökből, valamint a bicskei húsüzemben hentesekből van kevés.
A Lidl szerencsésnek mondható, mert nem érzékelnek munkaerőhiányt és a vállalathoz beérkező álláspályázatok száma továbbra is magas. Ám a speciális képesítést igénylő, targoncavezetői feladatkör betöltésére a legnehezebb munkatársat találni.
Az Auchannak leginkább a fizikai munkakörökben, azaz pénztáros, eladó és árufeltöltő, valamint host és hostess posztokon lenne szükségük emberekre.
Az Aldi folyamatosan venne fel új embereket Tapasztalataik alapján ma megfelelő bolti eladót a legnehezebb találni a piacon.
Az élelmiszerláncok leginkább szezonális jellegű túlóra-gyakorlatról nyilatkoztak. A Tesconál és az Auchannál van, a Sparnál és az Aldinál azonban nincsenek kölcsönzött dolgozók, miközben a Lidlnél 3 fő kölcsönzött munkatárs tevékenykedik.
A keresetekről részletesen az Aldi nyilatkozott. Ennél a láncnál egy boltvezető havi 40 óra munkáért 543 ezer forintos bruttó bért, a boltvezető-helyettes 434 ezer forintos bruttót kap. A boltvezető-helyettesek fizetése heti 30 órás munkáért több mint 325 ezer forint, a 25 órában dolgozóké pedig 271 ezer forint.
A pénztáros heti 30 óra munkaért 222 ezer forint jár. Az árufeltöltőknél pedig heti húsz órában 108 ezer forint, 6 órában pedig 162 ezer forint a bruttó fizetés. És egyéb juttatások is társulnak a fizetésekhez.
(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!